Brýle & teplo rodinného krbu

30.11.2020

Advent je tu a letos víc než kdy jindy přímo vyzývá k zachumlání do deky a posezení u teplého krbu. Jak to ale snáší vaše brýle? Ne, nemusíte se bát, na sezení u krbu s brýlemi není nic špatného. A pokud máte brýle od nás, klidně si nalejte i sklenku vína, protože v nich máte mezivrstvu, která zabrání tomu, aby je teplo sálajícího krbu poškodilo nebo zničilo.


Technická stránka věci

Všichni známe onu lákavou atmosféru sezení u otevřeného ohně. Co si budeme povídat, je to příjemné. Ovšem málo kdo ví, že tento skvělý okamžik nás může stát brýle, které máme zrovna nasazené. Proč?

Málo které brýle již dnes nemají antireflexní, hydrofobní a další vrstvy. Jestli teď začínáte váhat, vyvrátím vaše pochyby hned v začátku - ano jsou potřeba a jsou skvělé. Nicméně mají své vlastnosti. Například jinou pevnost a roztažnost, než materiál pod nimi, tedy samotná hmota čočky v brýlích.


Teplotní rozdíly můžou brýle zničit

Pokud jakékoli brýle vystavíme rychlému a nečekanému teplotnímu šoku - sedneme si k ohni, necháme brýle v autě v parném létě, zajdeme si do sauny atd., může tento teplotní rozdíl a rozdílná roztažnost čočky a vrstev nenávratně zničit celé naše brýle.

Stejně jako s mlžením brýlí, i tento efekt nelze odstranit, pouze minimalizovat. Odmlžovací přípravky nezabrání zamlžení brýlí, ale napomůžou rychlejšímu odmlžení. U nás necháváme na brýle nanést mezivrstvu, která funguje jako pružná houba. Ta pomůže při teplotním šoku vrstvám, aby byly pružnější a tedy se tak snadno nepotrhaly.


Kam dál?

V sekci Obchod - Poukazy najdete nejrůznější hodnoty dárkových poukazů. Udělejte svým známým radost, nebo se podívejte na minulý článek o brýlích proti modrému světlu, které uleví unaveným očím a vám dopomůžou klidněji spát. U nás dáváme tuto variantu na všechna sklíčka, ač je ve světě stále spíše luxusem. 😊