VÝBĚR SKLÍČEK

Přečtěte si o tom, jak probíhá výběr sklíček, když si u nás zadáte objednávku. Jak zjistíme tu nejlepší variantu pro vás a co vlastně od sklíček můžete očekávat? Jaké mají výhody, povrchové vrstvy a proč je na sklíčka dáváme? Podívejte se jak probíhá výběr a celý proces výroby.

Shromáždíme data

Bez nich by to samozřejmě nešlo. Ptáme se na vaše preference, na co brýle vlastně chcete použít, kolik hodin denně trávíte u počítače, jak měníte vzdálenosti při práci a mnoho dalších věcí. Samozřejmě se také ptáme na dioptrie (pokud je víte a nejdete k nám na měření). Ty nám můžete vepsat do dotazníku a nebo jen ofotit předpis, který na brýle máte.


Vyhodnotíme a vybereme

Škála, ze které můžeme vybírat sklíčka je obrovská. U nás používáme Německá sklíčka od firmy Rodenstock. Vybíráme sklíčka tenčená, s antireflexní vrstvou, hydrofobní, ochranná na počítač. Co ale vlastně mají sklíčka přímo pro vás? 

Vaše sklíčka jsou vždy plastová. Proč? Protože jsou bezpečnější a lehčí než skleněná a navíc technicky je můžeme použít u všech druhů brýlí.

Každé brýle, které jsou od nás mají automaticky tvrzení, antireflex a hydrofobní úpravu. Smysl těchto vrstev je následující: tvrzení je potřeba proto, aby se plastová sklíčka snadno nepoškrábala. Toto býval historicky hlavní problém skla versus plastu. Nízká odolnost plastu. Ta je ale dávno řešena právě tvrzením. Antireflex je na to, aby všechny světelné zdroje kolem nás neodrážely svůj obraz právě na plochách sklíček a nám do očí. Hydrofobní vrstva je pomocník pro čištění brýlí. Antireflex má totiž strukturu jako hory, tedy když na sklíčka sáhnete, mastnota, špína, a prach na povrchu výborně drží. Hydrofobní vrstva tento hrbolatý povrch zahladí a nečistoty na povrchu tedy tolik nepřilnou. 

Zelené odlesky jsou zbytkový odraz antireflexu
Zelené odlesky jsou zbytkový odraz antireflexu
Hydrofobní povrch zajistí snadné čištění
Hydrofobní povrch zajistí snadné čištění

Výroba a kompletace

Dnes je výroba dle vstupních dat celá v rukou počítačů a CNC fréz, které na základě dioptrií, tvaru obroučky a potřebných křivek vytvoří z materiálu vhodnou brýlovou čočku. Ta se následně vsadí do vybrané obroučky. Posledním krokem při výrobě je kontrola, zda jsou brýle v pořádku, přeměříme dioptrie, celé brýle se vyleští a připraví se spolu s pouzdrem a čistící látkou na odeslání.